No image

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu olarak Türkiye milli takımlar Teknik Direktörü Sayın Onur Binay’ı KKTC tenisinin nasıl gelişeceği ve yapılması gerekenlerin saptanması için ülkemize getirdi.

Onur Binay, 2008 senesinde 16 yaş milli takım antrenörlüğü görevine başlamış, 2010 yılında Türkiye Tenis Federasyonu Teknik Direktörlüğü görevine getirilen, Lluis Bruguera’nın (Roland Garros eski şampiyonu Sergi Bruguera’nın babası ve koçu, Avrupa’nın ilk tenis akademisinin kurucusu) yardımcılığına getirilmiştir. 2014 senesinden bu yana Türkiye Tenis Federasyonu Teknik Direktörlüğü görevini sürdürmektedir. Antrenörlük kariyeri boyunca çok sayıda önemli uzmanla çalışmış, uluslararası ve ulusal gelişim seminerine katılmış, 2 senede bir düzenlenen ITF WCC’ de ( Dünya Koçlar Sempozyumu) ana konuşmacı olarak yer almıştır. Çok sayıda milli takım sporcusu yetiştirmiş olan Onur Binay, Kıbrıs Tenisinin gelişimine yönelik 5 yıllık program için çalışmalara başlamıştır.


Onur Binay’ın yapmış olduğu iki günlük ziyarette, kulüplerimizin tesislerini inceleyip antrenörlerin çalışma şeklini etüt etmiş, yönetici ve velilerle sohbet toplantıları yapmıştır. Ayrıca Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’na yapılan ziyarette KKTC tenisinin gelişebilmesi için yapılması gereken yatırımlar konuşulmuştur ve Hüseyin Cahitoğlu tarafından bu gibi projelere Spor Dairesi olarak destek olunacağının sözü alınmıştır. 


Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu ile yapılan görüşmelerde yapılacak olan programda ana hedefin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti topraklarındaki tenis oynayan kişi sayısının artması, tenisin KKTC genelinde yaygınlaşması, popülaritesinin artması ve uluslararası arenada başarı sağlayarak KKTC adının dünyaya sportif başarı üzerinden duyurulması olarak planlanmıştır.

Tags

Share Now

About Author

Related Post