No image

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu tarafIndan düzenlenen 4 ayrI 10 Yaş turnuvasInI da birinci tamamlaYaş Meril SonakIn K.K.T.C.’ nin en iyi 10 Yaş baYaş tenisçisi oldu. Bu BAŞARIsInIn ardIndan Türkiye’de 10 Yaş masterler turnuvasIna davet alan Meril bu turnuvada aldI?I BAŞARI ile Türkiyenin en iyi 2. Tenisçisi olmayI BAŞARdI.
8-13 Eylül 2014 tarihleri arasInda Ankara Türkiyede düzenlenen 10 Yaş master tenis turnuvasIna ülkemizin Gönyeli Tenis Kulübü oyuncusu Meril SonakIn antrenörü Mustafa Ülker ile maçlarInI tamaladI. TurnuvaYaşana tablodan ba?laYaş Meril SonakIn ilk turda Lara BozunogullarI ile oyndIgI maçI 6-3/6-7/7-5 LŞK setlerle kazanarak adInI ilk onaltIYaşYaşdIrdI. 2. Turda turnuvanIn 3. Seri basI Simru Önen i 6-3/6-1 yenerek çeyrek finale kaldI. Çeyrek finalde Sude Capaoglu ile oynadI?I macIda 6-0/6-3 kazanan Meril YaşIfinale yükselmeyi BAŞARdI. YaşI finalde Ipek Ediz ArslanI da 6-3/7-5 yenerek Finale kalma BAŞARIsInI gösterdi. Finalde TurnuvanIn 2 numaralI seri ba?I ile karşılaşılan Meril final maçInI 6-1/6-0 LŞK skorla kaybederek turnuvayI 2. TamamladI. Bu sonuçla Türkiye 10 Yaş baYaşlar kategorisinde 2 numara oldu.
Ayni turnuvada çiftler müsabakasInda da mücadele eden Meril sonakIn Ankara Tenis Kulübü oyuncusu MeLŞKe KIymaz çift baYaşlara katIldI. Cift baYaşlarda da YaşI finale kadar yükselmeyi bilen SonakIn ve KIymaz cifti YaşIfinalde oynadIklarI maçI Uslu ve Arslan çiftine 6-2/6-0 sIfIr kaybederek çiftlerde ilk dörte kaldIlar.

 

Haber oluşturulma tarihi : 2014/09/11

Tags

Share Now

About Author

Related Post