No image

KUZEY KIBRIS TENİS FEDERASYONU

2020 PUANLAMA SİSTEMİ

 

KKTF 2020 yılından itibaren klasman puanlarını tek listede toplama kararı almıştır. Buna göre kadınlar ve erkekler olarak klasman puan listeleri oluşacaktır. Halen uygulanan puanlama sisteminde her kategorinin farklı kat sayıları bulunmaktadır. Buna göre bir oyuncu katıldığı tüm turnuvalardaki puanlarını ayni tabloda toplayacak ve sıralamada kendini üst sıralara taşıma için şans yakalayacaktır.

2020 yılında bununla beraber oyuncuların genel puanları Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu, Türkiye Tenis Federasyonu ve Uluslararası turnuvalarından toplandıkları puanlardan oluşacaktır.

Genç sporcuların; hedeflerini yukarı çekmek, başarıyı korumak yerine gelişmeye yönlendirmek, kendilerine en uygun turnuva seçimlerini yapmaları konusunda yol gösterici olmak, turnuvalara katılımı arttırmak ve sporcuların seviyelerini gerçeğe en yakın biçimde sergileyebilmektir.

2020 yılından bu yana uygulanan KKTF Genel Klasman Sistemi sayesinde puanlı turnuva oynama hakkı olan tüm sporcular aynı klasman içinde yer almaktadır. Sistemde her yaş grubu ve her seviye turnuvanın farklı puanı vardır. Puan detayları KKTF Genel Klasman Puan Sistemi Tablosunda özetlenmiştir.(Web sayfamızda talimatlar bölümünün içerisinde bulabilirsiniz)

  • Alınan tüm turnuva puanları 52 hafta boyunca geçerlidir.
  • Sporcuların kendi yaş grubunda oynadığı turnuvalar, bir üst yaş grubunda oynadığı turnuvalar ve KKTF Genel Klasman puanına dâhil edilir.
  • Genel Klasmanda alınan her puan sistemde 52 hafta kalacağından ötürü herhangi bir yaş grubunda son senesi olan sporcuların aldıkları puanlar, bir sonraki sene silinmez. Örn: 14 yaşta son senesi olan bir sporcunun 14 yaş turnuvasından alacağı puan 52 hafta boyunca Genel Klasmanına kayıtlı kalır.
  • Profesyonel seri dışındaki çiftler turnuvalarından alınan puan KKTF Genel Klasman Sisteminde karşılık gelen tekler puanının %20 si olacak şekilde eklenir. Ek olarak tüm çiftler turnuvalarından alınan puanlar çiftler klasmanına eklenir.
  • TTF ve Uluslararası turnuvalardan alınan puanların KKTF Genel Klasman sistemine eklenmesi için sporcuların turnuvanın tamamlanmasına müteakip 48 saat içerisinde KKTF’na başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular için info@kktf.org adresine mail yollanması, mail içeriğinde oynanmış olan turnuvanın adı, tarihi, yeri ve alınan derecenin belirtilmesi gerekmektedir.
  • Takvim yılı esasına göre 13 yaşından gün almış tüm sporcular, tüm büyük yaş grubu turnuvalara katılabilirler. Örn: 2020 senesi için 2007 doğumlu sporcular 13 yaşından gün almış kabul edilir.

 

KKTF Ocak 2020 Kadınlar ve Erkekler tek liste Klasman Puanları…

KKTF OCAK 2020 KADINLAR KLASMAN PUANLARI için tıklayınız.

KKTF OCAK 2020 ERKEKLER KLASMAN PUANLARI için tıklayınız.

Tags

Share Now

About Author

Related Post