No image

             Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu olarak dünyanın ilk 5 tenis adamından biri olan, dünyanın en başarılı tenis akademilerinin birisinin sahibi ve direktörü Lluis Bruguera, Avrupa da ilk tenis akademisi açan, İspanyol tenisinin gelişiminde büyük rolü olan ve 3 kez Roland-Garros Fransa Açık şampiyonu Sergi Bruguera’nın babası ve koçu dur. Lluis Bruguera, yoğun girişimlerimiz sonucu 5 Eylül 2019 tarihinde ülke tenisimizi incelemek, performans tenisçilerimiz ile birlikte 4 günlük kamp yapmak ve toplam 8 günlük organizasyon için ülkemize gelmeyi kabul etti.

            Lluis Bruguera kampı 4 günlük konaklamalı ve yemekli olarak, sabah akşam tüm günü kapsayacak teknik, taktik, mental ve fiziksel antrenman şeklinde Lluis Bruguera ve Onur Binay ile birlikte gerçekleşecek.

            KKTF bu 4 günlük kampı gerçekleştirmesindeki sebebi, gelecek dönemdeki tenis vizyonunun, sisteminin ve rotasının ne olacağını böyle bir danışmanlıkla belirlemektir. Kampa katılacak olan oyuncuların 4 günün sonunda nasıl bir sistem ile bu spora devam edeceklerini ve nasıl etmeleri gerektiğini yine böyle bir tenis adamının gözünden değerlendirilmesidir.

            Buradaki temel hedeflerimizden birisi ise, kampa katılacak sporcuların antrenörleri ile katılması ve 4 günlük kamp sonunda önümüzdeki dönemdeki antrenman kalitesini arttırmaları, hem antrenör hem sporcu olarak büyük başarılar kazanmış tenis adamının bilgi birikimlerinden kazanım elde etmektir.

 

Lluis Bruguera Kimdir…

Tags

Share Now

About Author

Related Post