No image

KKTF 2019-2020 TENİS LİGİ 10.HAFTA GMBTK – GAÜ MAÇI HK.

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu disiplin kurulu olarak 19 Temmuz 2020 Pazar günü Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü Hasan Güray kortlarında 2019-2020 NICOSIA MOTORS TENİS LİGİ 10. Hafta karşılaşmasında GMBTK – GAÜ karşı karşıya geldiği maçta yaşanan olumsuzluklardan dolayı Disiplin Kurulumuz Girne Amerikan Üniversitesi Tenis Takımını hükmen mağlup saymıştır. Disiplin Kurulu raporu ektedir.

            Ayni karşılaşmada Başhakemin yetkisi dahilinde olmadığı halde yeniden liste alması, karşılaşmanın başlaması ile kulüp takım kaptanları ve maça çıkan oyuncuların tenis etik kurallarına uymayan hareketlerde bulundukları iddialarıyla KKTF ye çeşitli kaynaklardan şikayetlerde bulunulmuştur.

            Konunun araştırılıp gereğinin yapılması için lig talimatının 22. Maddesinin KKTF Yönetim Kuruluna verdiği yetkiye dayanarak bir araştırma komitesi kurulmasına karar verildi. Bu komite tarafından gerekli ifadelerin ve savunmaların alınıp, gerek olması durumunda bu yaşanan 2019-2020 NICOSIA MOTORS TENİS LİGİ’nin itibarını zedeleyen hareketlere sebep olan hakem, kulüp, oyuncu ve yöneticiler var ise KKTF Yönetim Kurulunun farklı cezai işlemler yapacağını saygılarımızla arz ederiz.

Bilgilerinize.

                                                                                        

                                                                            KUZEY KIBRIS TENİS FEDERASYONU

                                                                                          YÖNETİM KURULU

                                                                                                  BAŞKAN                                                                                             

                                                                                         HASAN GAZİOĞLU

Tags

Share Now

About Author

Related Post